SLP682M025C1P3
SLP682M025C1P3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
SLP-3081773.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 25V 20% 105C
auf Bestellung 2154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP682M025C1P3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 88mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP682M025C1P3 SLP682M025C1P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 25V 20% 105C
auf Bestellung 2161 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLP682M025C1P3 SLP682M025C1P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 25V 20% 105C
SLP682M025C1P3 SLP682M025C1P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLP.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 88mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 20 kHz