Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLP822M080H9P3
SLP822M080H9P3
SLP822M080H9P3 Cornell Dubilier - CDE
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 8200uF 80V 20% 105C
auf Bestellung 2092 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLP822M080H9P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.25 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLP822M080H9P3 SLP822M080H9P3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 8200uF 80V 20% 105C
auf Bestellung 1937 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLP822M080H9P3 SLP822M080H9P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 8200uF 80V 20% 105C
SLP822M080H9P3 SLP822M080H9P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLP.pdf Description: CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.25 A @ 20 kHz