Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > SLPHPD120BNB1
SLPHPD120BNB1
SLPHPD120BNB1 Amphenol Industrial
Amphenol_12_21_2023_SurLok_Plus_e2_84_a2_Series_IC-3371900.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors 1500V DC, Gen 2.0, 12.0mm Surlok Plus, Plug, Right Angle, Black, 120mm, Crimp, NO SEALING, keyway 20
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPHPD120BNB1 Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 360A; 1.5kV; PIN: 1; 12mm, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for cable, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...125°C, Wire cross-section: 120mm2, Contact size: 12mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 360A, Rated voltage: 1.5kV, Polarisation: 1, Spatial orientation: angled 90°, Colour: black.
Weitere Produktangebote SLPHPD120BNB1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPHPD120BNB1 Hersteller : AMPHENOL SLPHPD120BNB1.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 360A; 1.5kV; PIN: 1; 12mm
Electrical mounting: crimped
Type of connector: DC supply
Kind of connector: female
Connectors application: for battery storage systems
Mechanical mounting: for cable
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...125°C
Wire cross-section: 120mm2
Contact size: 12mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 360A
Rated voltage: 1.5kV