Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > SLPHPD95BNR1
SLPHPD95BNR1
SLPHPD95BNR1 Amphenol Industrial
Amphenol_12_21_2023_SurLok_Plus_e2_84_a2_Series_IC-3371900.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors 1500V DC, Gen 2.0, 12.0mm Surlok Plus, Plug, Right Angle, Red, 95mm, Crimp, NO SEALING, keyway 20
auf Bestellung 30 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPHPD95BNR1 Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 360A; 1.5kV; PIN: 1; red, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for cable, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...125°C, Wire cross-section: 95mm2, Contact size: 12mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 360A, Rated voltage: 1.5kV, Polarisation: 1, Spatial orientation: angled 90°, Colour: red.
Weitere Produktangebote SLPHPD95BNR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPHPD95BNR1 Hersteller : AMPHENOL SLPHPD120BNB1.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 360A; 1.5kV; PIN: 1; red
Electrical mounting: crimped
Type of connector: DC supply
Kind of connector: female
Connectors application: for battery storage systems
Mechanical mounting: for cable
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...125°C
Wire cross-section: 95mm2
Contact size: 12mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 360A
Rated voltage: 1.5kV