SLPIPA16BNO1
SLPIPA16BNO1 Amphenol Industrial Operations
Color: Orange
Wire Gauge: 6 AWG
Part Status: Active
auf Bestellung 57 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPA16BNO1 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange, Colour: orange, Mechanical mounting: for cable, Manufacturer series: SurLok Plus, Spatial orientation: straight, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 16mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Polarisation: 1, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems.
Weitere Produktangebote SLPIPA16BNO1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPA16BNO1 SLPIPA16BNO1 Hersteller : Amphenol Industrial surlok-plus-series-ic-10.pdf Heavy Duty Power Connectors 16mm non-sealed orange, 180 keyway
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIPA16BNO1 Hersteller : AMPHENOL SLPIPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 16mm2
Contact size: 5.7mm
Current rating: 0.12kA
Polarisation: 1
Rated voltage: 1kV