SLPIPA16BNO4
SLPIPA16BNO4 Amphenol Industrial Operations
Color: Orange
Wire Gauge: 6 AWG
Part Status: Active
auf Bestellung 90 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPA16BNO4 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange, Colour: orange, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for cable, Manufacturer series: SurLok Plus, Spatial orientation: straight, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 16mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Polarisation: 4, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Weitere Produktangebote SLPIPA16BNO4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPA16BNO4 SLPIPA16BNO4 Hersteller : Amphenol Industrial SurLok_Plus_Brochure-1374596.pdf Heavy Duty Power Connectors 16mm non-sealed orange, 150 keyway
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIPA16BNO4 Hersteller : AMPHENOL SLPIPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange
Colour: orange
Kind of connector: female
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 16mm2
Contact size: 5.7mm
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV