Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > SLPIPA16BSO2
SLPIPA16BSO2
SLPIPA16BSO2 Amphenol Industrial
Amphenol_10-09-2025_SLPIPA_B_Series.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors 16mm with Hardware orange, 60 keyway
auf Bestellung 58 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPA16BSO2 Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange, Colour: orange, Mechanical mounting: for cable, Manufacturer series: SurLok Plus, Spatial orientation: straight, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 16mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Polarisation: 2, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems.
Weitere Produktangebote SLPIPA16BSO2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPA16BSO2 Hersteller : AMPHENOL SLPIPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange
Colour: orange
Mechanical mounting: for cable
Manufacturer series: SurLok Plus
Spatial orientation: straight
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 16mm2
Contact size: 5.7mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 0.12kA
Polarisation: 2
Rated voltage: 1kV