SLPIPA25BNO3
SLPIPA25BNO3 Amphenol Industrial Operations
SurLok%20Plus%20Brochure.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: SURLOK PLUS, STRAIGHT PLUG, 5.7M
Packaging: Bag
Color: Orange
Wire Gauge: 4 AWG
Terminal Type: Male, Pin (Plug)
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPA25BNO3 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Spatial orientation: straight, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Colour: orange, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 3, Operating temperature: -40...105°C.
Weitere Produktangebote SLPIPA25BNO3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPA25BNO3 SLPIPA25BNO3 Hersteller : Amphenol Industrial surlok-plus-series-ic-10.pdf Heavy Duty Power Connectors 25mm non-sealed orange, 120 keyway
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIPA25BNO3 Hersteller : AMPHENOL SLPIPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange
Type of connector: DC supply
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 3
Operating temperature: -40...105°C