Produkte > AMPHENOL > SLPIPA25BSO
SLPIPA25BSO
SLPIPA25BSO AMPHENOL
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: AMPHENOL
Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Electrical mounting: crimped
Type of connector: DC supply
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPA25BSO AMPHENOL
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange, Colour: orange, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for cable, Manufacturer series: SurLok Plus, Spatial orientation: straight, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPA25BSO SLPIPA25BSO Hersteller : Amphenol surlokplusseriesic10.pdf Conn Power PL 1 POS Screw ST Cable Mount 1 Terminal 1 Port
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Packaging: Bag
Color: Orange
Wire Gauge: 4 AWG
Terminal Type: Plug, Female Socket
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 120 Stücke:
SLPIPA25BSO SLPIPA25BSO Hersteller : Amphenol Industrial Amphenol_10-09-2025_SLPIPA_B_Series.pdf Heavy Duty Power Connectors 25mm with Hardware Orange, no keyway