SLPIPA25BSO3
SLPIPA25BSO3 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: SURLOK PLUS, STRAIGHT PLUG, 5.7M
Packaging: Bag
Color: Orange
Wire Gauge: 4 AWG
Terminal Type: Male, Pin (Plug)
Termination: Crimp
auf Bestellung 26 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPA25BSO3 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Spatial orientation: straight, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Colour: orange, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 3, Operating temperature: -40...105°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPA25BSO3 SLPIPA25BSO3 Hersteller : Amphenol Industrial Amphenol_10-09-2025_SLPIPA_B_Series.pdf Heavy Duty Power Connectors 25mm with Hardware orange, 120 keyway
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPIPA25BSO3 Hersteller : AMPHENOL SLPIPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange
Type of connector: DC supply
Kind of connector: female
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Spatial orientation: straight
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Colour: orange
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 3
Operating temperature: -40...105°C