SLPIPA25BSO4
SLPIPA25BSO4 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: SURLOK PLUS, STRAIGHT PLUG, 5.7M
Packaging: Bag
Color: Orange
Wire Gauge: 4 AWG
Terminal Type: Male, Pin (Plug)
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 73 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPA25BSO4 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange, Colour: orange, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for cable, Manufacturer series: SurLok Plus, Spatial orientation: straight, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Polarisation: 4, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Weitere Produktangebote SLPIPA25BSO4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPA25BSO4 SLPIPA25BSO4 Hersteller : Amphenol Industrial surlok-plus-series-ic-10.pdf Heavy Duty Power Connectors 25mm with Hardware orange, 150 keyway
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIPA25BSO4 Hersteller : AMPHENOL SLPIPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; orange
Colour: orange
Kind of connector: female
Connectors application: for battery storage systems
Mechanical mounting: for cable
Manufacturer series: SurLok Plus
Spatial orientation: straight
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV