Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > SLPIPB35BSO0
SLPIPB35BSO0
SLPIPB35BSO0 Amphenol Industrial
Amphenol_10-09-2025_SLPIPB_B_Series.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors 8.0MM SL+ PLUG Seal 35mm sq, orange
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIPB35BSO0 Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 200A; 1kV; PIN: 1; orange, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 200A, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Spatial orientation: straight, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Colour: orange, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 35mm2, Contact size: 8mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 0, Operating temperature: -40...105°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIPB35BSO0 SLPIPB35BSO0 Hersteller : Amphenol Industrial Operations surlok-plus-series-ic-10.pdf Description: 8.0MM SURLOK PLUS STRAIGHT PLUG
Packaging: Bulk
Color: Orange
Wire Gauge: 2 AWG
Terminal Type: Male, Pin (Plug)
Termination: Crimp
auf Bestellung 158 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPIPB35BSO0 Hersteller : AMPHENOL SLPIPB35BNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 200A; 1kV; PIN: 1; orange
Type of connector: DC supply
Kind of connector: female
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 200A
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Spatial orientation: straight
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Colour: orange
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 35mm2
Contact size: 8mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 0
Operating temperature: -40...105°C