SLPIRA16CPNO0
SLPIRA16CPNO0 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Packaging: Bag
Color: Orange
Wire Gauge: 6 AWG
Terminal Type: Receptacle, Male Pin
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 87 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRA16CPNO0 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; crimped, Colour: orange, Mechanical mounting: for panel mounting, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 16mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Polarisation: 0, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: male, Connectors application: for battery storage systems.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRA16CPNO0 SLPIRA16CPNO0 Hersteller : Amphenol Industrial SurLok_Plus_Brochure-1374596.pdf Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, INLINE RECEPTACLE, 5.7MM, 16MM CRIMP, PANEL MOUNT W/ FLANGE, NON-SEALED, ORANGE, 90 KEYWAY
auf Bestellung 97 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPIRA16CPNO0 Hersteller : AMPHENOL SLPIRA16CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; crimped
Colour: orange
Mechanical mounting: for panel mounting
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 16mm2
Contact size: 5.7mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 0.12kA
Polarisation: 0
Rated voltage: 1kV