SLPIRA25CPNO3
SLPIRA25CPNO3 Amphenol Industrial Operations
SurLok%20Plus%20Brochure.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: SURLOK PLUS, INLINE RECEPTACLE,
auf Bestellung 92 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRA25CPNO3 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; crimped, Colour: orange, Kind of connector: male, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for panel mounting, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Polarisation: 3, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Weitere Produktangebote SLPIRA25CPNO3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRA25CPNO3 SLPIRA25CPNO3 Hersteller : Amphenol Industrial SurLok_Plus_Brochure-1374596.pdf Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, INLINE RECEPTACLE, 5.7MM, 25MM CRIMP, PANEL MOUNT W/ FLANGE, NON-SEALED, ORANGE, 120 KEYWAY
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIRA25CPNO3 Hersteller : AMPHENOL SLPIRA16CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; crimped
Colour: orange
Kind of connector: male
Connectors application: for battery storage systems
Mechanical mounting: for panel mounting
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 0.12kA
Polarisation: 3
Rated voltage: 1kV