SLPIRB35CPSO1
SLPIRB35CPSO1 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: 8.0MM SURLOK PLUS RECEPTACLE PAN
Packaging: Bulk
Color: Orange
Wire Gauge: 2 AWG
Terminal Type: Female, Receptacle (Socket)
Termination: Crimp
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRB35CPSO1 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 200A; 1kV; PIN: 1; crimped, Colour: orange, Kind of connector: male, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for panel mounting, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 0.35cm2, Contact size: 8mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 200A, Polarisation: 1, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Weitere Produktangebote SLPIRB35CPSO1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRB35CPSO1 SLPIRB35CPSO1 Hersteller : Amphenol Industrial surlok_plus_series_ic_10.pdf Heavy Duty Power Connectors 8.0MM SL+ Rect Pnl Crimp 35mm sq orange
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIRB35CPSO1 Hersteller : AMPHENOL SLPIRB35CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 200A; 1kV; PIN: 1; crimped
Colour: orange
Kind of connector: male
Connectors application: for battery storage systems
Mechanical mounting: for panel mounting
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 0.35cm2
Contact size: 8mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 200A
Polarisation: 1
Rated voltage: 1kV