Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > SLPIRB50CPSO0
SLPIRB50CPSO0
SLPIRB50CPSO0 Amphenol Industrial
surlok_plus_series_ic_10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors 8.0MM SL+ Rect Pnl Crimp 50mm sq orange
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRB50CPSO0 Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 200A; 1kV; PIN: 1; crimped, Colour: orange, Kind of connector: male, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for panel mounting, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 50mm2, Contact size: 8mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 200A, Polarisation: 0, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRB50CPSO0 SLPIRB50CPSO0 Hersteller : Amphenol Industrial Operations SurLok%20Plus%20Brochure.pdf Description: 8.0MM SURLOK PLUS RECEPTACLE PAN
Packaging: Bulk
Color: Orange
Wire Gauge: 1/0 AWG
Terminal Type: Female, Receptacle (Socket)
Termination: Crimp
auf Bestellung 96 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPIRB50CPSO0 SLPIRB50CPSO0 Hersteller : AMPHENOL INDUSTRIAL 2786371.pdf Description: AMPHENOL INDUSTRIAL - SLPIRB50CPSO0 - POWER ENTRY, RCPT, 200A, 1KV, PANEL, ORG
tariffCode: 85366990
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Crimp
rohsCompliant: Y-EX
Nennstrom: 200A
Ausführung: Receptacle
Nennspannung: 1kV
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Panel Mount
Produktpalette: SurLok Plus Series
auf Bestellung 66 Stücke:
SLPIRB50CPSO0 Hersteller : AMPHENOL SLPIRB35CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 200A; 1kV; PIN: 1; crimped
Colour: orange
Kind of connector: male
Connectors application: for battery storage systems
Mechanical mounting: for panel mounting
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 50mm2
Contact size: 8mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 200A
Polarisation: 0
Rated voltage: 1kV