SLPIRC50CPNO2
SLPIRC50CPNO2 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Packaging: Bag
Color: Orange
Wire Gauge: 1/0 AWG
Terminal Type: Female, Receptacle (Socket)
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 100 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRC50CPNO2 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped, Colour: orange, Kind of connector: male, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for panel mounting, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 50mm2, Contact size: 10.3mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 300A, Polarisation: 2, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Weitere Produktangebote SLPIRC50CPNO2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRC50CPNO2 SLPIRC50CPNO2 Hersteller : Amphenol Industrial surlok_plus_series_ic_10.pdf Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, INLINE RECEPTACLE, 10.3MM, 50MM , CRIMP, PANEL MOUNT W/ FLANGE, NON-SEALED, ORANGE, 60 KEYWAY
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIRC50CPNO2 Hersteller : AMPHENOL SLPIRC50CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped
Colour: orange
Kind of connector: male
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 50mm2
Contact size: 10.3mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 300A
Polarisation: 2
Rated voltage: 1kV