SLPIRC50CPSO0
SLPIRC50CPSO0 Amphenol Industrial Operations
SurLok%20Plus%20Brochure.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: 10.3MM SURLOK PLUS RECEPTACLE PA
Packaging: Bulk
Color: Orange
Wire Gauge: 1/0 AWG
Terminal Type: Female, Receptacle (Socket)
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 100 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRC50CPSO0 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped, Colour: orange, Kind of connector: male, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for panel mounting, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...105°C, Wire cross-section: 50mm2, Contact size: 10.3mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 300A, Polarisation: 0, Rated voltage: 1kV, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRC50CPSO0 SLPIRC50CPSO0 Hersteller : Amphenol Industrial surlok_plus_series_ic_10.pdf Heavy Duty Power Connectors 10.3MM SL+ Rect Pnl Crimp 50mm sq orange
auf Bestellung 151 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLP IR C 50 C P S O 0 SLP IR C 50 C P S O 0 Hersteller : AMPHENOL INDUSTRIAL Description: AMPHENOL INDUSTRIAL - SLP IR C 50 C P S O 0 - High-Power-Steckverbinder, abgewinkelt, 50mm², SurLok Plus, Buchse, 1 kV, 200 A, Panelmontage
tariffCode: 85366990
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Crimpanschluss
rohsCompliant: YES
Nennstrom: 200A
Ausführung: Buchse
Nennspannung: 1kV
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Panelmontage
Produktpalette: SurLok Plus
SVHC: No SVHC (17-Dec-2015)
auf Bestellung 74 Stücke:
SLPIRC50CPSO0 Hersteller : AMPHENOL SLPIRC50CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped
Colour: orange
Kind of connector: male
Connectors application: for battery storage systems
Mechanical mounting: for panel mounting
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...105°C
Wire cross-section: 50mm2
Contact size: 10.3mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 300A
Polarisation: 0
Rated voltage: 1kV