SLPIRC85CPSO0
SLPIRC85CPSO0 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: 10.3MM SURLOK PLUS RECEPTACLE PA
Packaging: Bulk
Color: Orange
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 180 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRC85CPSO0 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: male, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 300A, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Mechanical mounting: for panel mounting, Electrical mounting: crimped, Colour: orange, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 85mm2, Contact size: 10.3mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 0, Operating temperature: -40...105°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRC85CPSO0 SLPIRC85CPSO0 Hersteller : Amphenol Industrial surlok_plus_series_ic_10-3474814.pdf Heavy Duty Power Connectors 10.3MM SL+ Rect Pnl Crimp 85mm sq orange
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPIRC85CPSO0 Hersteller : AMPHENOL SLPIRC50CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped
Type of connector: DC supply
Kind of connector: male
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 300A
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Mechanical mounting: for panel mounting
Electrical mounting: crimped
Colour: orange
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 85mm2
Contact size: 10.3mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 0
Operating temperature: -40...105°C