SLPIRC85CPSO1
SLPIRC85CPSO1 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: 10.3MM SURLOK PLUS RECEPTACLE PA
Packaging: Bulk
Color: Orange
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 96 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPIRC85CPSO1 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: male, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 300A, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Mechanical mounting: for panel mounting, Electrical mounting: crimped, Colour: orange, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 85mm2, Contact size: 10.3mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 1, Operating temperature: -40...105°C.
Weitere Produktangebote SLPIRC85CPSO1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPIRC85CPSO1 SLPIRC85CPSO1 Hersteller : AMPHENOL INDUSTRIAL 2786371.pdf Description: AMPHENOL INDUSTRIAL - SLPIRC85CPSO1 - POWER ENTRY, RCPT, 350A, 1KV, PANEL, ORG
tariffCode: 85366990
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Crimp
rohsCompliant: Y-EX
Nennstrom: 350A
Ausführung: Receptacle
Nennspannung: 1kV
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Panel Mount
Produktpalette: SurLok Plus Series
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
SLPIRC85CPSO1 SLPIRC85CPSO1 Hersteller : Amphenol Industrial SurLok_Plus_Brochure-1374596.pdf Heavy Duty Power Connectors 10.3MM SL+ Rect Pnl Crimp 85mm sq orange
Produkt ist nicht verfügbar
SLPIRC85CPSO1 Hersteller : AMPHENOL SLPIRC50CPNB0.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; male; SurLok Plus; 300A; 1kV; PIN: 1; crimped
Type of connector: DC supply
Kind of connector: male
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 300A
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Mechanical mounting: for panel mounting
Electrical mounting: crimped
Colour: orange
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 85mm2
Contact size: 10.3mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 1
Operating temperature: -40...105°C