SLPPA16BNR0
SLPPA16BNR0 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: SURLOK PLUS, RIGHT ANGLE PLUG, 5
Packaging: Bag
Color: Red
Wire Gauge: 6 AWG
Terminal Type: Plug, Female Socket
Termination: Crimp
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPPA16BNR0 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; red, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Spatial orientation: angled 90°, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Colour: red, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 16mm2, Contact size: 5.7mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 0, Operating temperature: -40...105°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPPA16BNR0 SLPPA16BNR0 Hersteller : Amphenol Industrial surlok_plus_series_ic_10.pdf Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, RIGHT ANGLE PLUG, 5.7MM, 16MM CRIMP, W/Backshell, NON-SEALED, RED, 90 KEYWAY
auf Bestellung 127 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 0
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Nennstrom: 100A
Ausführung: Plug
Nennspannung: 1kV
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Produktpalette: SurLok Plus Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 100 Stücke:
SLPPA16BNR0 Hersteller : Amphenol surlok-plus-series-ic-10.pdf SLPPA16BNR0
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 26
SLPPA16BNR0 Hersteller : AMPHENOL SLPPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; red
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Wire cross-section: 16mm2
Contact size: 5.7mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 0
Operating temperature: -40...105°C