SLPPA16BNR3
SLPPA16BNR3 Amphenol Industrial
surlok_plus_series_ic_10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, RIGHT ANGLE PLUG, 5.7MM, 16MM CRIMP, W/Backshell, NON-SEALED, RED, 120 KEYWAY
auf Bestellung 87 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPPA16BNR3 Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; red, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Spatial orientation: angled 90°, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Colour: red, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 16mm2, Contact size: 5.7mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 3, Operating temperature: -40...105°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bag
Color: Red
Wire Gauge: 6 AWG
Terminal Type: Plug, Female Socket
Termination: Crimp
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
SLPPA16BNR3 Hersteller : AMPHENOL SLPPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; red
Type of connector: DC supply
Kind of connector: female
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Spatial orientation: angled 90°
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Colour: red
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 16mm2
Contact size: 5.7mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 3
Operating temperature: -40...105°C