SLPPA25BNB1
SLPPA25BNB1 Amphenol Industrial Operations
Packaging: Bag
Color: Black
Wire Gauge: 4 AWG
Terminal Type: Male, Pin (Plug)
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 104 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPPA25BNB1 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; black, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Spatial orientation: angled 90°, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Colour: black, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Mechanical durability: 100 cycles, Polarisation: 1, Operating temperature: -40...105°C.
Weitere Produktangebote SLPPA25BNB1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPPA25BNB1 SLPPA25BNB1 Hersteller : Amphenol Industrial SurLok_Plus_Brochure-1374596.pdf Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, RIGHT ANGLE PLUG, 5.7MM, 25MM CRIMP, W/Backshell, NON-SEALED, BLACK, 180 KEYWAY
Produkt ist nicht verfügbar
SLPPA25BNB1 Hersteller : AMPHENOL SLPPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; black
Type of connector: DC supply
Kind of connector: female
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Spatial orientation: angled 90°
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Colour: black
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Mechanical durability: 100 cycles
Polarisation: 1
Operating temperature: -40...105°C