SLPPA25BNB4
SLPPA25BNB4 Amphenol Industrial Operations
surlok-plus-series-ic-10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: SURLOK PLUS, RIGHT ANGLE PLUG, 5
Packaging: Bag
Color: Black
Wire Gauge: 4 AWG
Terminal Type: Male, Pin (Plug)
Termination: Crimp
Part Status: Active
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPPA25BNB4 Amphenol Industrial Operations
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; black, Operating temperature: -40...105°C, Manufacturer series: SurLok Plus, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Number of pins: 1, Mechanical durability: 100 cycles, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Polarisation: 4, Spatial orientation: angled 90°, Colour: black, Electrical mounting: crimped, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Connectors application: for battery storage systems, Mechanical mounting: for cable.
Weitere Produktangebote SLPPA25BNB4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPPA25BNB4 SLPPA25BNB4 Hersteller : Amphenol Industrial SurLok_Plus_Brochure-1374596.pdf Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, RIGHT ANGLE PLUG, 5.7MM, 25MM CRIMP, W/Backshell, NON-SEALED, BLACK, 150 KEYWAY
Produkt ist nicht verfügbar
SLPPA25BNB4 Hersteller : AMPHENOL SLPPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; black
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: SurLok Plus
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Number of pins: 1
Mechanical durability: 100 cycles
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV