SLPPA25BNR
SLPPA25BNR Amphenol Industrial
surlok_plus_series_ic_10.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Heavy Duty Power Connectors SURLOK PLUS, RIGHT ANGLE PLUG, 5.7MM, 25MM CRIMP, W/Backshell, NON-SEALED, RED, NO KEYWAY
auf Bestellung 15 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPPA25BNR Amphenol Industrial
Category: DC power connectors, Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; red, Type of connector: DC supply, Kind of connector: female, Manufacturer series: SurLok Plus, Current rating: 0.12kA, Rated voltage: 1kV, Number of pins: 1, Spatial orientation: angled 90°, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Colour: red, Connectors application: for battery storage systems, Flammability rating: UL94V-0, Wire cross-section: 25mm2, Contact size: 5.7mm, Mechanical durability: 100 cycles, Operating temperature: -40...105°C.
Packaging: Bag
Color: Red
Wire Gauge: 4 AWG
Terminal Type: Male, Pin (Plug)
Termination: Crimp
auf Bestellung 235 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 0
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kontaktanschluss: 0
rohsCompliant: YES
Nennstrom: 120A
Ausführung: Plug
Nennspannung: 1kV
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Cable Mount
Produktpalette: SurLok Plus Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 3 Stücke:
SLPPA25BNR Hersteller : AMPHENOL SLPPA16BNB.pdf Category: DC power connectors
Description: Connector: DC supply; female; SurLok Plus; 120A; 1kV; PIN: 1; red
Type of connector: DC supply
Kind of connector: female
Manufacturer series: SurLok Plus
Current rating: 0.12kA
Rated voltage: 1kV
Number of pins: 1
Spatial orientation: angled 90°
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Colour: red
Connectors application: for battery storage systems
Flammability rating: UL94V-0
Wire cross-section: 25mm2
Contact size: 5.7mm
Mechanical durability: 100 cycles
Operating temperature: -40...105°C