Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX103M063E9P3
SLPX103M063E9P3
SLPX103M063E9P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 63V 20% 85C
auf Bestellung 620 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX103M063E9P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.23 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX103M063E9P3 SLPX103M063E9P3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) SLPX-3081876.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 63V 20% 85C
auf Bestellung 540 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPX103M063E9P3 SLPX103M063E9P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 10000uF 63V 20% 85C
auf Bestellung 16 Stücke:
SLPX103M063E9P3 SLPX103M063E9P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.23 A @ 20 kHz
auf Bestellung 5411 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SLPX103M063E9P3 SLPX103M063E9P3 Hersteller : Cornell Dubilier slpx.pdf Cap Aluminum Lytic 10000uF 63V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 5780mA 3000h 85°C
auf Bestellung 2964 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
SLPX103M063E9P3 SLPX103M063E9P3 Hersteller : CORNELL DUBILIER SLPX.pdf Description: CORNELL DUBILIER - SLPX103M063E9P3 - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 10000UF
tariffCode: 85322200
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 4 Stücke:
SLPX103M063E9P3 Hersteller : Knowles Corporation SLPX.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10000uF; 63VDC; 30x50mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 10mF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: 30x50mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 5.78A
Height: 50mm
Diameter: 30mm
Terminal pitch: 10mm
ESR value: 40mΩ