Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX123M035H3P3
SLPX123M035H3P3
SLPX123M035H3P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 35V 20% 85C
auf Bestellung 239 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX123M035H3P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.34 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX123M035H3P3 SLPX123M035H3P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.34 A @ 20 kHz