Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX153M025C7P3
SLPX153M025C7P3
SLPX153M025C7P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 25V 20% 85C
auf Bestellung 2205 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX153M025C7P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.13 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX153M025C7P3 SLPX153M025C7P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.13 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
SLPX153M025C7P3 SLPX153M025C7P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 25V 20% 85C
SLPX153M025C7P3 Hersteller : Cornell Dubilier SLPX (2).pdf Конденсатор електролітичний радіальний, С = 15 000 мкФ, U, В = 25, Розм = 25 x 40 м, Точн., % = 20, ESR, Ом = 0,04, Ir = 4,1, Крок, мм = 10, Тексп, °C = -40...+85,... Група товару: Конденсатори Корпус: 25x40mm Од. вим: шт