Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX222M160H7P3
SLPX222M160H7P3
SLPX222M160H7P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160V 20% 85C
auf Bestellung 1261 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX222M160H7P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.96 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.29 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX222M160H7P3 SLPX222M160H7P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.96 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.29 A @ 20 kHz
auf Bestellung 3801 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
SLPX222M160H7P3 SLPX222M160H7P3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) SLPX-3081876.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160V 20% 85C
auf Bestellung 42 Stücke:
SLPX222M160H7P3 SLPX222M160H7P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160V 20% 85C
SLPX222M160H7P3 Hersteller : Cornell Dubilier SLPX.pdf Конденсатор електролітичний радіальний, С = 2 200 мкФ, U, В = 160, Розм = 40,0 x 35,0 мм, Точн., % = 20, ESR, Ом = 0,09, Ir = 4,96 А, Крок, мм = 10, Тексп, °C = -40...+85, Термін експл., г @ T,°C = 3000 @ 85,... Група товару: Конденсатори Корпус: 40x35mm