SLPX223M025E7P3
SLPX223M025E7P3 Knowles / Illinois Capacitor
SLPX.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 22000uF 25V 20% 85C
auf Bestellung 243 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX223M025E7P3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.33 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.66 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX223M025E7P3 SLPX223M025E7P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.33 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.66 A @ 20 kHz
auf Bestellung 4894 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
SLPX223M025E7P3 Hersteller : Knowles Corporation SLPX.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 22000uF; 25VDC; 30x40mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 22mF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: 30x40mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 5.33A
Height: 40mm
Diameter: 30mm
ESR value: 27mΩ
Terminal pitch: 10mm