Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > SLPX271M200A1P3
SLPX271M200A1P3
SLPX271M200A1P3 Cornell Dubilier - CDE
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 200V 20% 85C
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX271M200A1P3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 737mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.37 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.01 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX271M200A1P3 SLPX271M200A1P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 200V 20% 85C
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPX271M200A1P3 SLPX271M200A1P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 737mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.37 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.01 A @ 20 kHz