Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SLPX472M050C3P3A
SLPX472M050C3P3A
SLPX472M050C3P3A Cornell Dubilier Knowles
SLPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 99mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.07 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.84 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2893 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX472M050C3P3A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 99mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.07 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.84 A @ 20 kHz.