SLPX680M450A1P3
SLPX680M450A1P3 Knowles / Illinois Capacitor
SLPX.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 68uF 450V 20%
auf Bestellung 338 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX680M450A1P3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.903Ohm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.04 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX680M450A1P3 SLPX680M450A1P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 68uF 450V 20%
auf Bestellung 453 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPX680M450A1P3 SLPX680M450A1P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.903Ohm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.04 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2465 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
SLPX680M450A1P3 Hersteller : Knowles Corporation SLPX.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 68uF; 450VDC; 22x25mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 68µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 22x25mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -25...85°C
Operating current: 710mA
Height: 25mm
Diameter: 22mm
ESR value: 3903mΩ