SLPX682M050A9P3
SLPX682M050A9P3 Knowles / Illinois Capacitor
SLPX.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 50V 20% 85C
auf Bestellung 808 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SLPX682M050A9P3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.94 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.93 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SLPX682M050A9P3 SLPX682M050A9P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SLPX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 50V 20% 85C
auf Bestellung 1211 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SLPX682M050A9P3 SLPX682M050A9P3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SLPX.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.94 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.93 A @ 20 kHz