Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > SM6S43A-AU_R2_000A1
SM6S43A-AU_R2_000A1
SM6S43A-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
SM6S14A-AU_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO218AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-218AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 66A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: DO-218AB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 4600W (4.6kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM6S43A-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 66A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: DO-218AB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 4600W (4.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SM6S43A-AU_R2_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM6S43A-AU_R2_000A1 SM6S43A-AU_R2_000A1 Hersteller : Panjit 1E13AE2CE78E6CB7CDB519F62E2D9330FAE1D82A568ADC50A9E2D8696E50AF1F.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 4600W,Transient Voltage Suppressors,DO-218AB,43V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 4.6kW; 47.8÷52.8V; 66A; unidirectional; DO218AB; SM6S
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 4.6kW
Max. off-state voltage: 43V
Breakdown voltage: 47.8...52.8V
Max. forward impulse current: 66A