Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > SM6S48A-AU_R2_000A1
SM6S48A-AU_R2_000A1
SM6S48A-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
SM6S14A-AU_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 48VWM 80.6VC DO218AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-218AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V
Supplier Device Package: DO-218AB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 80.6V
Power - Peak Pulse: 4600W (4.6kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM6S48A-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
Description: TVS DIODE 48VWM 80.6VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 48V, Supplier Device Package: DO-218AB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 53.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 80.6V, Power - Peak Pulse: 4600W (4.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SM6S48A-AU_R2_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM6S48A-AU_R2_000A1 SM6S48A-AU_R2_000A1 Hersteller : Panjit D6F9EC3DB2185865E2B86D529DE595971D5945AD201AE17BDF3608884C6D23DD.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 4600W,Transient Voltage Suppressors,DO-218AB,48V,UNI
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 4.6kW; 53.3÷58.7V; 57A; unidirectional; DO218AB; SM6S
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 4.6kW
Max. off-state voltage: 48V
Breakdown voltage: 53.3...58.7V
Max. forward impulse current: 57A