Technische Details SM6T15A-E3/52 Vishay
Description: VISHAY - SM6T15A-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SM6T Series, Unidirektional, 12.8 V, 21.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-214AA (SMB), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 14.3V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 15.8V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 12.8V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 600W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TRANSZORB SM6T Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 21.2V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SM6T15A-E3/52 | Hersteller : Vishay |
Diode TVS Single Uni-Dir 12.8V 600W 2-Pin SMB T/R |
auf Bestellung 5250 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 600W; 15V; 28A; unidirectional; ±5%; SMB; TransZorb® Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.6kW Max. off-state voltage: 12.8V Breakdown voltage: 15V Max. forward impulse current: 28A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMB Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: 7 inch reel; tape Technology: TransZorb® Features of semiconductor devices: glass passivated Manufacturer series: SM6T |
SM6T15A-E3/52 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: TVS DIODE 12.8VWM 21.2V DO214AAPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12.8V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 14.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 21.2V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active |
SM6T15A-E3/52 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 15V 5% Uni |
Description: TVS DIODE 12.8VWM 21.2V DO214AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AA, SMB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12.8V Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 14.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 21.2V Power - Peak Pulse: 600W Power Line Protection: No Part Status: Active |
Description: VISHAY - SM6T15A-E3/52 - TVS-Diode, TRANSZORB SM6T Series, Unidirektional, 12.8 V, 21.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pin(s)tariffCode: 85411000 Bauform - Diode: DO-214AA (SMB) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Durchbruchspannung, min.: 14.3V Qualifikation: - Durchbruchspannung, max.: 15.8V isCanonical: N usEccn: EAR99 Sperrspannung: 12.8V euEccn: NLR Spitzenimpulsverlustleistung: 600W TVS-Polarität: Unidirektional Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: TRANSZORB SM6T Series productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Klemmspannung, max.: 21.2V SVHC: Lead (21-Jan-2025) |
SM6T15A-E3/52 Produktcode: 166112
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Suppressordioden (Schutzdioden, restriktive) |
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar |
| SM6T15A-E3/52 | Hersteller : Vishay Semiconductor |
SM6T15A-E3\52 | Hersteller : Vishay Semiconductors | ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,15V 5%,UNIDIR,SMB TVS |