Produkte > VISHAY > SM6T6V8A-E3/5B
SM6T6V8A-E3/5B
SM6T6V8A-E3/5B Vishay
doc88385.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 5.8V 600W 2-Pin SMB T/R
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM6T6V8A-E3/5B Vishay
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5V DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6.45V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM6T6V8A-E3/5B SM6T6V8A-E3/5B Hersteller : Vishay Semiconductors sm6t.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 6.8V 5% Uni
auf Bestellung 7548 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SM6T6V8A-E3/5B SM6T6V8A-E3/5B Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division sm6t.pdf Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5V DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMBJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 16
SM6T6V8A-E3/5B SM6T6V8A-E3/5B Hersteller : Vishay doc88385.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 5.8V 600W 2-Pin SMB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SM6T6V8A-E3\5B SM6T6V8A-E3\5B Hersteller : Vishay ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W,6.8V 5%,UNIDIR,SMB TVS
SM6T6V8A-E3/5B Hersteller : VISHAY sm6t.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 600W; 6.8V; 57A; unidirectional; ±5%; SMB; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.6kW
Breakdown voltage: 6.8V
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMB
Mounting: SMD
Kind of package: 13 inch reel; tape
Manufacturer series: SM6T
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
Leakage current: 1mA
Max. forward impulse current: 57A
Tolerance: ±5%
Max. off-state voltage: 5.8V