Produkte > BOURNS INC. > SM8S16A-Q
SM8S16A-Q
SM8S16A-Q Bourns Inc.
sm8s-q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO218
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 254A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: DO-218
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S16A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO218, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 254A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: DO-218, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM8S16AQ SM8S16AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes DO-218AB 16V 6600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 75000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
SM8S16A-Q SM8S16A-Q Hersteller : Bourns bourns_02072019_SM8S-Q-1531110.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SM8 - A 16V
auf Bestellung 1168 Stücke:
SM8S16A-Q SM8S16A-Q Hersteller : Bourns Inc. sm8s-q.pdf Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO218
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 4
SM8S16AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SM8S16AQ
SM8S16A-Q SM8S16A-Q Hersteller : Bourns sm8s-q.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 16V 6.6KW Automotive AEC-Q101 2-Pin(1+Tab) DO-218 T/R
Produkt ist nicht verfügbar