Produkte > BOURNS INC. > SM8S24A-Q
SM8S24A-Q
SM8S24A-Q Bourns Inc.
sm8s-q.pdf
Hersteller: Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 170A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V
Supplier Device Package: DO-218
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S24A-Q Bourns Inc.
Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 170A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V, Supplier Device Package: DO-218, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 38.9V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM8S24AQ SM8S24AQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes DO-218AB 24V 6600W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
auf Bestellung 75000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 750
SM8S24A-Q SM8S24A-Q Hersteller : Bourns Inc. sm8s-q.pdf Description: TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Unidirectional Channels: 1
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1447 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
SM8S24A-Q SM8S24A-Q Hersteller : Bourns bourns_02072019_SM8S-Q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes SM8 - A 24V
SM8S24AQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SM8S24AQ
SM8S24A-Q SM8S24A-Q Hersteller : Bourns sm8s-q.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 24V 6.6KW Automotive AEC-Q101 2-Pin(1+Tab) DO-218 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SM8S24A-Q Hersteller : BOURNS sm8s-q.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 6.6kW; 26.7÷29.5V; 170A; unidirectional; DO218; SM8S
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 6.6kW
Max. off-state voltage: 24V
Breakdown voltage: 26.7...29.5V
Max. forward impulse current: 170A