SM8S43AQ Yangjie Technology
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S43AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO218, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 95A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: DO-218, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SM8S43A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 1500 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO218Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-218AB Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 95A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V Supplier Device Package: DO-218 Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 47.8V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW) Power Line Protection: No Grade: Automotive Part Status: Active Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 2792 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SM8S43A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SM8 - A 43V |
TVS Diode Single Uni-Dir 43V 6.6KW Automotive AEC-Q101 2-Pin(1+Tab) DO-218 T/R |
auf Bestellung 3 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 6.6kW; 47.8÷52.8V; 95A; unidirectional; DO218; SM8S Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 6.6kW Max. off-state voltage: 43V Breakdown voltage: 47.8...52.8V Max. forward impulse current: 95A Semiconductor structure: unidirectional Case: DO218 Mounting: SMD Leakage current: 10µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SM8S Application: automotive industry |