SM8S43AH
SM8S43AH Eaton - Electronics Division
eaton-sm8s-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1060-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM UNI
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-218AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 95.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: DO-218AB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V
Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 549 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SM8S43AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM UNI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 95.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: DO-218AB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.4V, Power - Peak Pulse: 6600W (6.6kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SM8S43AH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SM8S43AH SM8S43AH Hersteller : Eaton 8sautomotivetvsdiodepoweresdsuppressordatasheetelx1060en.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 43V 6.6KW Automotive AEC-Q101 2-Pin(1+Tab) DO-218AB T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-218AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Telecom
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
SM8S43AH SM8S43AH Hersteller : Eaton Electronics eaton-sm8s-automotive-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet-elx1060-en.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, SM8S FAMILY, 43Vdc, Uni-