SMAJ120CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 193V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ120CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 120VWM 193VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V, Supplier Device Package: SMA, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 133V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 193V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ120CAH
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
SMAJ120CAH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ120CA-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 120volts 5uA 2 Amps Bi-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ120CAH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 12V |
SMAJ120CAH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 300W, 140V, 5%, Bidirectional, TVS |