SMAJ120CHR3G
SMAJ120CHR3G Taiwan Semiconductor Corporation
SMAJ%20SERIES_U2102.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 120VWM 214VC DO214AC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 214V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ120CHR3G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 120VWM 214VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 133V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 214V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ120CHR3G
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ120CHR3G SMAJ120CHR3G Hersteller : Taiwan Semiconductor SMAJ_SERIES_T2005-1918527.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 148V 10% Bidire ctional TVS