Technische Details SMAJ12A-E3/61 Vishay
Description: VISHAY - SMAJ12A-E3/61 - TVS-Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Unidirektional, 12 V, 19.9 V, DO-214AC (SMA), 2 Pin(s), tariffCode: 85363010, Bauform - Diode: DO-214AC (SMA), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Durchbruchspannung, min.: 13.3V, Qualifikation: -, Durchbruchspannung, max.: 14.7V, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sperrspannung: 12V, euEccn: NLR, Spitzenimpulsverlustleistung: 400W, TVS-Polarität: Unidirektional, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TRANSZORB SMAJ Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Klemmspannung, max.: 19.9V, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ12A-E3/61 | Hersteller : Vishay |
Diode TVS Single Uni-Dir 12V 400W 2-Pin SMA T/R |
auf Bestellung 306000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 4610 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
SMAJ12A-E3/61 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W 12V 5% Uni |
auf Bestellung 340 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 28 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: VISHAY - SMAJ12A-E3/61 - TVS-Diode, TRANSZORB SMAJ Series, Unidirektional, 12 V, 19.9 V, DO-214AC (SMA), 2 Pin(s)tariffCode: 85363010 Bauform - Diode: DO-214AC (SMA) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Durchbruchspannung, min.: 13.3V Qualifikation: - Durchbruchspannung, max.: 14.7V isCanonical: N usEccn: EAR99 Sperrspannung: 12V euEccn: NLR Spitzenimpulsverlustleistung: 400W TVS-Polarität: Unidirektional Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: TRANSZORB SMAJ Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 150°C Klemmspannung, max.: 19.9V SVHC: Lead (21-Jan-2025) |
400W, 12V, unidirectional packing: tape/reel SMAJ12A-E3/61 VISHAY DTSMAJ12A-E3/61 VISAnzahl je Verpackung: 100 Stücke |
auf Bestellung 1400 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
| SMAJ12A-E3/61 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 13.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Part Status: Active |
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 13.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Part Status: Active |
| SMAJ12A-E361 |
| SMAJ12A-E3/61 | Hersteller : Vishay General Semiconduc |
TVS UNIDIRECT 400W 12V 5% SMA Група товару: Супресори Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 400W; 13.3÷14.7V; 20.1A; unidirectional; SMA; SMAJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 12V Breakdown voltage: 13.3...14.7V Max. forward impulse current: 20.1A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: 7 inch reel; tape Features of semiconductor devices: glass passivated Technology: TransZorb® Manufacturer series: SMAJ |