SMAJ12AQ Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes SMA 12V 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ12AQ Yangjie Technology
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ12A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
auf Bestellung 5000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ12A-Q | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 12volts 400W 5% Uni-Dir. AEC-Q101 |
auf Bestellung 6865 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: Telecom Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 13.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Part Status: Active Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Diode TVS Single Uni-Dir 12V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 13.3÷14.7V; 20.1A; unidirectional; ±5%; SMA; SMAJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 12V Breakdown voltage: 13.3...14.7V Max. forward impulse current: 20.1A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry |