SMAJ12AH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V
Supplier Device Package: SMA
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ12AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SMAJ12AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 12V |
auf Bestellung 4967 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ12AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214ACPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 13.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 1919 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
SMAJ12AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 14V, 5%, Unidirectional, TVS |
Diode TVS Single Uni-Dir 12V 400W 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214ACPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-214AC, SMA Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Supplier Device Package: DO-214AC (SMA) Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 13.3V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V Power - Peak Pulse: 400W Power Line Protection: No Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ12AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
SMAJ12A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 12volts 5uA 20.1 Amps Uni-Dir |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 13.3÷14.7V; 20.1A; unidirectional; SMA; SMAJ Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 12V Breakdown voltage: 13.3...14.7V Max. forward impulse current: 20.1A Semiconductor structure: unidirectional Case: SMA Mounting: SMD Leakage current: 1µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry |
Category: Unidirectional TVS SMD diodesDescription: Diode: TVS; 0.4kW; 13.3V; 20.1A; unidirectional; ±5%; SMA; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 0.4kW Max. off-state voltage: 12V Breakdown voltage: 13.3V Max. forward impulse current: 20.1A Semiconductor structure: unidirectional Tolerance: ±5% Case: SMA Mounting: SMD Kind of package: reel; tape Manufacturer series: SMAJ Application: automotive industry |