Produkte > BOURNS > SMAJ12CA-Q
SMAJ12CA-Q
SMAJ12CA-Q Bourns
smajq.pdf
Hersteller: Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 12V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ12CA-Q Bourns
Description: TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SMAJ12CA-Q SMAJ12CA-Q Hersteller : Bourns smajq.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 12V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
SMAJ12CAQ SMAJ12CAQ Hersteller : Yangjie Technology Description: TVS - Diodes SMA 12V 400W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
SMAJ12CA-Q SMAJ12CA-Q Hersteller : Bourns smaj_q.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 12volts 400W 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 4
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 20.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.9V
Power - Peak Pulse: 400W
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 19
SMAJ12CAQ Hersteller : Yangjie Electronic Technology SMAJ12CAQ
Type: Zener
Applications: Telecom
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Produkt ist nicht verfügbar
SMAJ12CA-Q Hersteller : BOURNS smaj-q.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 13.3÷14.7V; 20.1A; bidirectional; ±5%; SMA; SMAJ
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 12V
Breakdown voltage: 13.3...14.7V
Max. forward impulse current: 20.1A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMA
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Manufacturer series: SMAJ
Application: automotive industry
Kind of package: reel; tape
Tolerance: ±5%