SMAJ150AH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SMAJ150AH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC SMA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: SMA, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ150AH
|---|---|---|---|---|---|
SMAJ150AH | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ150A-H | Hersteller : Bourns |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 150volts 5uA 1.6 Amps Uni-Dir |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ150AH | Hersteller : Eaton Electronics |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMAJE AUTO, 15V |
SMAJ150AH | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 300W, 176V, 5%, Unidirectional, TVS |