Technische Details SMAJ150A-Q Bourns
Description: TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 243V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SMAJ150A-Q
|---|---|---|---|---|---|
SMAJ150A-Q | Hersteller : Bourns |
Diode TVS Single Uni-Dir 150V 400W Automotive AEC-Q101 2-Pin SMA T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
SMAJ150A-Q | Hersteller : Bourns Inc. |
Produkt ist nicht verfügbar |
| SMAJ150AQ | Hersteller : Yangjie Technology | Description: TVS - Diodes SMA 150V 400W |